Skąd wzięły się męskie wibratory?

Wibrator jest uznawany za gadżet erotyczny stworzony tylko i wyłącznie dla kobiet. Jak się jednak okazuje, początkowo miał on służyć właśnie mężczyznom! Pierwszy wibrator dla faceta powstał już w XIX wieku. A kto doprowadził do jego odkrycia?

Lekarz Mortimer Granville, pochodzący z Wielkiej Brytanii, szukał skutecznej metody na rozluźnianie spiętych mięśni krokowych. Testował rozmaite narzędzia i sposoby, doprowadzając do odkrycia pierwszego na świecie wibratora. Nazwał go mianem „Hammer”, oznaczającego „młotek”. Lekarz podczas prac nad nowym produktem nie myślał nawet o tym, by przetestować go na kobietach, podczas gdy to właśnie one najbardziej się nim zainteresowały.

Oczywiście ten zupełnie pierwszy wibrator w niczym nie przypominał nowoczesnych, elektrycznych gadżetów erotycznych. Wyposażono go w ogromną baterię, przez którą był bardzo nieporęczny. Mimo tego wszystkiego szybko znalazł spore grono swoich pierwszych zwolenników. Użytkownicy wibratora „hammer” docenili go za szybkie działanie oraz zapewnianie sporej przyjemności.

 

Nietuzinkowe wibratory dla faceta zostały więc odkryte zupełnie przypadkowo. Początkowo kompletnie nikt nie wiązał ich z seksem. Dopiero później, gdy okazywało się, że wibrator zapewnia niesamowite doznania seksualne, zaczęto go wykorzystywać do innych, erotycznych celów. Tak właśnie wygląda to w dzisiejszych czasach. Dzięki wibratorom można uzyskać pełną satysfakcję.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zabawki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.